Eerste nul-op-de-meter-woningen project Willinge- en Tonckensstraat zijn klaar

Aan de Willinge- en Tonckensstraat verduurzamen we 48 gezinswoningen tot nul-op-de-meter-woningen. Zes weken geleden zijn we begonnen. Het eerste blok van zes woningen is nu klaar. Naar verwachting zijn in november alle woningen aangepakt.

Van het gas af

De verbetering naar nul-op-de-meter maakt de woningen zeer energiezuinig. Door het plaatsen van nieuwe isolerende gevels en daken, zonnepanelen, warmtepompen en warmte-terugwin-installaties zorgen we ervoor dat de woningen net zoveel energie opwekken als dat een huishouden gemiddeld verbruikt (over een heel jaar gezien). De nieuwe gevels en het dak worden om de woning heen geplaatst, ze krijgen een nieuwe schil. Daarnaast gaan de woningen van het gas af en worden ‘all-electric’.

 


Comfortabele woning

De energierekening voor de bewoners vervalt grotendeels en is in elk geval erg laag. Daarvoor in de plaats betalen huurders een energieprestatievergoeding (EPV) aan Lefier. Uitgangspunt is dat de woonlasten voor de huurders niet hoger worden. Bij zuinig stookgedrag kan het zelfs lager worden. Door alle verbeteringen zijn de woningen veel comfortabeler. Een bewoonster van het eerste blokje: ‘Met dit warme weer is het echt veel koeler in huis. Je merkt het direct. De verbeterwerkzaamheden zijn erg heftig, maar het resultaat is mooi.’ Fijn om te horen, na de lastige start die we samen hebben gehad.